Zwiększ swój wskaźnik sfinalizowanych transakcji

Na świecie jest wielu świetnych handlowców, którzy osiągają sukces w sprzedaży w 99%. Brakuje im tego 1%, czyli ostatecznego „tak” ze strony klienta, kiedy faktycznie dochodzi do sprzedaży. Co zrobić, gdy wydaje się, że zrobiłeś już wszystko, a klient ciągle – choć zainteresowany – nie zdecydował się na zakup?

AS_33_54.jpg

W obecnych czasach specjalista ds. sprzedaży musi być jeszcze bardziej elastyczny, inteligentny i zorientowany na klienta, niż kiedykolwiek wcześniej. Kupujący oczekują wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych, którzy będą w stanie dostarczać angażujące i interesujące treści. Ponadto muszą oni bez problemu rozumieć ich wyzwania biznesowe, a także oferować nie tylko spostrzeżenia i opinie, lecz konkretne pomysły na ich pokonanie. Konkurencja jest bardzo silna, dlatego sprzedaż produktów czy usług wymaga odpowiedniego przygotowania.

Wszystko to sprawia, że musimy przygotowywać się do każdej rozmowy telefonicznej czy wideo, a także często współpracować z zespołem marketingowym. Tylko wtedy będziemy mogli odpowiednio przygotować się do rozmowy z klientem i znać odpowiedzi na niemal wszystkie, zwykle zadawane pytania. Nasze odpowiedzi i rozwiązania muszą być z kolei spersonalizowane, tym bardziej że z wielu badań wynika, że jedna trzecia informacji dostarczanych przez handlowców zawiera nieistotne informacje. A dodatkowo, jeśli klient jest niezadowolony, to tylko 1 na 26 osób rzeczywiście będzie o tym informować daną firmę – pozostali, jak wynika z badań firmy konsultingowej thinkJar, po prostu odchodzą do konkurencji. Klient nie będzie tracił czasu na to, aby powiedzieć nam, dlaczego nie zdecydował się na zakup.

Zamkniemy więcej sprzedaży, jeśli będziemy dobrze przygotowani. Od czego zacząć? Od opracowania możliwie najlepszych treści we współpracy z działem marketingu.

Wykorzystałeś swój limit bezpłatnych treści

Pozostałe 84% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników portalu. Zaloguj się, wybierz plan abonamentowy albo kup dostęp do artykułu/dokumentu.

Wybierz abonament już od 83 zł miesięcznie Pokaż abonament
Dwutygodniowy dostęp bez zobowiązań Wybieram

Abonament już od 83 zł miesięcznie

Dwutygodniowy dostęp bez zobowiązań

Pełen dostęp do wszystkich treści portalu
to koszt 83 zł miesięcznie
przy jednorazowej płatności za rok

WYBIERAM

Dwutygodniowy dostęp do wszystkich treści
portalu za 99 zł netto, które odliczymy od ceny
regularnej przy przedłużeniu abonamentu

WYBIERAM

Pełen dostęp do wszystkich treści portalu
to koszt 83 zł miesięcznie
przy jednorazowej płatności za rok

Dwutygodniowy dostęp do wszystkich treści
portalu za 99 zł netto, które odliczymy od ceny
regularnej przy przedłużeniu abonamentu

WYBIERAM