Zarządzanie czasem w codziennej praktyce
(…) O skuteczności zarządzania czasem decyduje sposób, a nie sam fakt planowania. Zanim pokażę ci (…), jak zarządzać czasem w codziennej praktyce, zobacz, co robią osoby, którym się to nie udaje – czyli jakie błędy popełniane przez uczestników szkoleń najczęściej wymagają przepracowania.
Błąd nr 1: Powierzchowne sformułowanie celu
Przykładowo:
- „Od 2 stycznia będę codziennie biegał po 2 km”.
- „Pierwszy cel to zwiększenie efektywności spotkań handlowych – podniesienie konwersji z 15 do 25 proc., tak aby co czwarte spotkanie kończyło się sprzedażą. Drugi cel to poprawa jakości umawianych spotkań – wykluczanie tych słabo rokujących na etapie rozmowy telefonicznej”.
- „Moim celem jest zdobycie umiejętności radzenia sobie z «wrzutkami»”.
Tak sformułowanych celów nie da się osiągnąć. Nie są dopracowane ani przemyślane. Nie są też tak ułożone, aby stanowić jasną, konkretną instrukcję, ułatwiającą podejmowanie decyzji w morzu zadań. Wiele osób myli pierwszy pomysł, który przychodzi im do głowy, z właściwie wyznaczonym celem. Pragną szybko przejść do działania, więc zapisują cel powierzchownie, byle jak. Umysł nie chce tracić cennej energii na zastanawianie się, dlaczego coś jest ważne – a zatem kwartalny cel wyznaczony w 5 minut nie może być odpowiednio sformułowany.
Pamiętaj, że jeśli masz byle jaki cel, reszta także będzie byle jaka.
Wykorzystałeś swój limit bezpłatnych treści
Pozostałe 91% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników portalu. Zaloguj się, wybierz plan abonamentowy albo kup dostęp do artykułu/dokumentu.