Sto e-maili dziennie, tony dokumentów - kiedy sprzedawać?
- Kiedy pracownicy zaczynają odczuwać stres w pracy?
- Jakie czynniki wpływają na utratę kontroli nad obowiązkami?
- O jakie elementy związane z organizacją pracy zadbać, aby handlowcy mieli więcej czasu na sprzedaż?
Jak często twoi handlowcy mówią, że są tak obciążeni pracą, że nie wiedzą, w co włożyć ręce? Myślisz, że to dobrze, gdyż to oznacza, że osiągną wyniki? A może źle, bo to znaczy, że nieumiejętnie się organizują? Przeciążenie pracą to jedna z głównych bolączek działów sprzedaży. Są zlecenia – świetnie! Sprawom organizacyjnym nie ma końca, a nowe leady… czekają na lepszy moment. „Pożary” przecież nie mogą czekać.
Co jest najważniejsze dla szefów sprzedaży w pracy ich zespołów? Czy zespół wykonuje działania, które zostały ustalone jako cel? Co jest naprawdę ważne, aby firma się rozwijała? Czy pracownicy przeznaczają swoją energię na to, co zapewni firmie bezpieczny, długoletni rozwój? Ile czasu na to przeznaczają? Ile powinni przeznaczyć?
Finalnie liczy się wynik, a rolą szefa jest między innymi stworzenie ku temu sprzyjających warunków.
Badania instytutu PEP Worldwide1 pokazują, że przeciążenie pracą znacząco wpływa na poziom stresu w pracy, a w rezultacie na efektywność, satysfakcję, podejście do wyzwań i reagowanie na nagłe sytuacje, nie wspominając o relacjach ze współpracownikami i motywacji.
Kiedy pracownicy zaczynają odczuwać stres? W momencie, gdy tracą kontrolę nad przebiegiem swojej pracy i nie mogą wykonać tego, do czego się zobowiązali.
Jak kierować zespołem, aby sprzedawał i skupiał się na podejmowaniu produktywnych działań? Słowo klucz to „nawyk”. Dobre przyzwyczajenia na co dzień pracują na korzyść pracownika, firmy i uzyskiwanych rezultatów.
Wykorzystałeś swój limit bezpłatnych treści
Pozostałe 78% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników portalu. Zaloguj się, wybierz plan abonamentowy albo kup dostęp do artykułu/dokumentu.