11 błędów w pozycjonowaniu

  • Jakie błędy najczęściej powtarzają się w pozycjonowaniu?
  • Jak błędna optymalizacja witryny wpływa na efekty SEO?
  • Jak uniknąć błędów w pozycjonowaniu?
ECOM_19_58.jpg

Pozycjonowanie, czyli optymalizacja witryn pod kątem algorytmów wyszukiwarek, to długotrwały proces obejmujący wiele różnych działań. Na każdym etapie czyha wiele pułapek, a mniej doświadczeni adepci SEO oraz właściciele firm inwestujący w pozycjonowanie często popełniają błędy, które powodują, że witryna nie osiąga wysokich pozycji w Google. Jakie błędy w pozycjonowaniu są najczęstsze i jak ich uniknąć?

Błąd 1: Rezygnacja z pozycjonowania po kilku miesiącach

Efekty pozycjonowania nie przychodzą natychmiast – trzeba na nie poczekać co najmniej kilka miesięcy, a czasem nawet rok lub półtora. Rezygnacja z SEO po 3-6 miesiącach działań sprawia, że wydane pieniądze przepadają, ponieważ w tak krótkim czasie nie da się osiągnąć założonych efektów w postaci wzrostu ruchu czy sprzedaży.

Rozwiązanie: Warto zaufać sprawdzonej agencji SEO i podjąć dłuższą współpracę w zakresie pozycjonowania witryny. Ocena wyników powinna się odbywać po minimum roku – wówczas można oczekiwać efektów w postaci wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, większej liczby klientów i wzrostu przychodów.

Błąd 2: Brak optymalizacji witryny pod urządzenia mobilne

Jednym z częstych problemów w witrynach jest brak optymalizacji strony pod urządzenia mobilne. Błąd ten może skutkować utratą tych klientów, którzy odwiedzają stronę poprzez smartfony.

Rozwiązanie: Każda strona i sklep internetowy powinny być przystosowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych. W tym celu warto zainwestować w stronę responsywną, której wygląd dopasowuje się do wielkości urządzenia, z którego korzysta użytkownik. W celu weryfikacji, czy strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych, polecamy narzędzie Mobile-Friendly Test od Google, dostępne pod adresem: https://search.google.com/test/mobile-friendly.

Wykorzystałeś swój limit bezpłatnych treści

Pozostałe 84% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników portalu. Zaloguj się, wybierz plan abonamentowy albo kup dostęp do artykułu/dokumentu.

Wybierz abonament już od 83 zł miesięcznie Pokaż abonament
Dwutygodniowy dostęp bez zobowiązań Wybieram

Abonament już od 83 zł miesięcznie

Dwutygodniowy dostęp bez zobowiązań

Pełen dostęp do wszystkich treści portalu
to koszt 83 zł miesięcznie
przy jednorazowej płatności za rok

WYBIERAM

Dwutygodniowy dostęp do wszystkich treści
portalu za 99 zł netto, które odliczymy od ceny
regularnej przy przedłużeniu abonamentu

WYBIERAM

Pełen dostęp do wszystkich treści portalu
to koszt 83 zł miesięcznie
przy jednorazowej płatności za rok

Dwutygodniowy dostęp do wszystkich treści
portalu za 99 zł netto, które odliczymy od ceny
regularnej przy przedłużeniu abonamentu

WYBIERAM