Videochat w służbie sprzedaży
- Jak osiągnąć nawet czterokrotny wzrost konwersji i 79% Net Promoter Score, korzystając z videochatu?
- Jak wykorzystać potencjał technologii wideo w firmie, aby podnieść poziom obsługi klienta?
- Jaka jest przyszłość videoselling?
Skuteczny i innowacyjny, a do tego oparty na relacji z człowiekiem – tak właśnie wygląda współczesny proces sprzedażowy z wykorzystaniem technologii wideo. Fakty mówią same za siebie. Czterokrotny wzrost konwersji, 79% NPS oraz 10% wzrost średniej wartości zamówienia – oto wyniki sprzedaży w branży retail w Wielkiej Brytanii po wdrożeniu technologii videochatu. Jak wykorzystać ten potencjał w firmie, aby podnieść poziom obsługi klienta o kilka stopni wyżej i sięgnąć po lepsze wyniki? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: trzeba działać natychmiast i wykorzystać potencjał unikatowej technologii.
Videochat indukuje spektakularne wyniki sprzedaży w e-commerce
Choć na rynku w Polsce videochat zyskuje popularność stosunkowo powoli, większość prestiżowych biur obsługi klienta już teraz może pochwalić się posiadaniem tego narzędzia komunikacyjnego w swojej ofercie lub rozważa jego uruchomienie. Na Zachodzie technologia ta od kilku lat działa bardzo prężnie, przyczyniając się do rekordowych wzrostów sprzedaży. Warto więc zainspirować się konkretnymi działaniami światowych marek.
Do najciekawszych analiz tego tematu należy z pewnością raport stworzony przez Forrester Brief, w którym przedstawiono imponujące w kwestii wyników przykłady wykorzystania videochatu na rynku zachodnim.
- W e-commerce videochat zwiększa konwersję z WWW oraz urządzeń mobilnych. W tym miejscu warto przyjrzeć się działaniom takich firm z UK, jak np. Schuh, gdzie dzięki zastosowaniu technologii videochat oraz odpowiedniemu zaplanowaniu środowiska pracy sprzedawców uzyskiwane są czterokrotne wzrosty konwersji. Dodatkowo osiągany jest też wzrost średniej wartości zamówienia przekraczający 10%. Co najważniejsze, dział obsługi klienta, opierający swoje działania na videochacie, jest tym, z którego klienci korzystają zdecydowanie najchętniej.
- W branży finansowej dzięki video- chatom dwukrotnie skrócony został czas potrzebny do zawarcia umowy z klientem. Instytucje finansowe, np. Credit Union, wykorzystujące videochat, aby łączyć klientów z dostępnymi konsultantami, osiągają konkretne rezultaty. Z badań wynika, że ponad 90% klientów uznaje nową usługę za pozytywną. Dzięki videochatowi instytucje skróciły do 65 minut procesy, które dotychczas trwały ponad 127 minut. Doradcy obsługują więcej klientów, co ma bezpośredni wpływ na sprzedaż.
Wykorzystałeś swój limit bezpłatnych treści
Pozostałe 61% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników portalu. Zaloguj się, wybierz plan abonamentowy albo kup dostęp do artykułu/dokumentu.